Turneringstyp | Individuellt |
---|---|
Status | Avslutad |
Уровень турнира | 1 (Чемпионат Мира) |
Региональный множитель SWR | 1.0 |
Land | Estteeana |
Stad | Tallinn |
Adress | 27 Toompuiestee 4 Paldiski Mantee, 10149 Tallinn |
igorsport11@gmail.com | |
Anmälan startar | 01.08.2021 20:00 |
Anmälan avslutas | 01.08.2021 00:00 |
Turneringen startar | 14.08.2021 |
Время начала | 13:30 |
Turneringen avslutas | 16.08.2021 |
Участников | 114 |
Etapp
Namn | Status | Längd | Дата и время | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Qualification Groups | Avslutad | 1 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
2 | Final group A | Avslutad | 1 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
3 | Final group B | Avslutad | 1 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
4 | Division 1 | Avslutad | 1 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
5 | Division 2 | Avslutad | 1 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
6 | Division 2 Play off | Avslutad | 5 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Сетки |
7 | Division 1 Play Off | Avslutad | 5 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Сетки |
8 | Play off | Avslutad | 7 | 14.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Сетки |
TextversionSutplacering
Final Standing | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Namn | Land | Stad | Rating | Очки SWR | Очки МР | ||||
1 | Yanis Galuzo | Ruošša | Sankt Petersburg | 1000 | 1010 | ||||
2 | Nikita Zholobov | Ruošša | Sankt Petersburg | 950 | 991 | ||||
3 | Evgeniy Matantsev | Ukraina | Kropyvnytskyi | 900 | 982 | ||||
4 | Oleksii Korabel | Ukraina | Irpin | 892 | 973 | ||||
5 | Denis Matveev | Ruošša | Kursk | 883 | 963 | ||||
6 | Valts Smagars | Lettland | Riga | 875 | 954 | ||||
7 | Oscar Henriksson | Sverige | Piteå | 866 | 945 | ||||
8 | Raivis "The Cobra" Miglinieks | Lettland | Riga | 858 | 936 | ||||
9 | Rainers Kalniņš | Lettland | Inčukalns | 850 | 927 | ||||
10 | Anton Umanskyy | Ukraina | Kiev | 841 | 918 | ||||
11 | Kevin Eriksson | Finland | Åbo | 833 | 908 | ||||
12 | Edgars Caics | Lettland | Riga | 824 | 899 | ||||
13 | Dmytro Marmaliuk | Ukraina | Kropyvnytskyi | 816 | 890 | ||||
14 | Ahti Lampi | Finland | Kuopio | 807 | 881 | ||||
15 | Atis Sīlis | Lettland | Riga | 799 | 872 | ||||
16 | Elvijs Siliņš | Lettland | Ventspils | 791 | 863 | ||||
17 | Roman Ignatenko | Ukraina | Mariupol | 782 | 853 | ||||
18 | Edžus Kaņeps | Lettland | Ventspils | 774 | 844 | ||||
19 | Alexey Titov | Ruošša | Sankt Petersburg | 765 | 835 | ||||
20 | Rolands Riekstiņš | Lettland | Burtnieki (Valmiera district) | 757 | 826 | ||||
21 | Artem Blinov | Ruošša | Sankt Petersburg | 749 | 817 | ||||
22 | Maria Saveljeva | Estteeana | Tallinn | 740 | 808 | ||||
23 | Sandis Kristaps Lagzdiņš | Lettland | Riga | 732 | 798 | ||||
24 | Peter Östlund | Sverige | Avesta | 723 | 789 | ||||
25 | Bjorn Svedman | Sverige | Nynashamn | 715 | 780 | ||||
26 | Mykhaylo Spivakovskyy | Ukraina | Одеса / Київ | 707 | 771 | ||||
27 | Dmitriy Petrov | Ruošša | Moskva | 698 | 762 | ||||
28 | Alvis Siliņš | Lettland | Ventspils | 690 | 753 | ||||
29 | Anton Runenkov | Ruošša | Moskva | 681 | 743 | ||||
30 | Kristaps Riekstiņš | Lettland | Burtnieki | 673 | 734 | ||||
31 | Anton Jalneskog | Sverige | Kungälv | 664 | 725 | ||||
32 | Jevgēnijs Zaharovs | Lettland | Riga | 656 | 716 | ||||
33 | Olof Blume | Sverige | Stockholm | 648 | 707 | ||||
34 | Alexander Galkin | Ruošša | Volgograd | 639 | 698 | ||||
35 | Bjarne Axelsen | Danmark | Bronderslev | 631 | 688 | ||||
36 | Benjamin Suominen | Finland | Åbo | 622 | 679 | ||||
37 | Semen Bitjukov | Ruošša | Sankt Petersburg | 614 | 670 | ||||
38 | Anže Božič | Slovenia | Kranj | 606 | 661 | ||||
39 | Dasha Obukhova | Ruošša | Sankt Petersburg | 597 | 652 | ||||
40 | Georgii Levashev | Ruošša | Sankt Petersburg | 589 | 643 | ||||
41 | Yuriy Prostakov | Ruošša | Ljubertsy | 580 | 633 | ||||
42 | Lars Fridell | Sverige | Stockholm | 572 | 624 | ||||
43 | Hanna Ivantsova | Ukraina | Kiev | 564 | 615 | ||||
44 | Vitaly Skorobogatov | Ruošša | Sankt Petersburg | 555 | 606 | ||||
45 | Artem Matantsev | Ukraina | Kropyvnytskyi | 547 | 597 | ||||
46 | Linus Restel | Duiskka | Hagen | 538 | 588 | ||||
47 | Edgars Mucenieks | Lettland | Skrunda | 530 | 578 | ||||
48 | Igor Saveljev | Estteeana | Tallinn | 521 | 569 | ||||
49 | Hugo Lonnqvist | Sverige | Ängelholm | 513 | 562 | ||||
50 | Leonards Mazūrs | Lettland | Riga | 505 | 559 | ||||
51 | Kimmo Eriksson | Finland | Åbo | 496 | 555 | ||||
52 | Nazar Kondrashevskyy | Ukraina | Kiev | 488 | 551 | ||||
53 | Valentin Dietze | Duiskka | Freiburg | 479 | 548 | ||||
54 | Stefan Lemming | Sverige | Örebro | 471 | 546 | ||||
55 | Emil Larsson | Sverige | Borlänge | 463 | 545 | ||||
56 | Oleksii Husak | Ukraina | Kyiv | 454 | 542 | ||||
57 | Herman Steen | Sverige | Umeå | 446 | 539 | ||||
58 | Jiri Vacha | Čhekkia | Cheb | 437 | 535 | ||||
59 | Ruslan Kobchuk | Ukraina | Kiev | 429 | 531 | ||||
60 | Hermann Petuch | Duiskka | Lahr | 421 | 529 | ||||
61 | Vaclav Pikl | Čhekkia | Plzeň | 412 | 526 | ||||
62 | Victor Poberezhny | Ruošša | Novosibirsk | 404 | 523 | ||||
63 | Martin Zenisek | Čhekkia | Plzeň | 395 | 520 | ||||
64 | Henrik Nilsson | Sverige | Västerås | 387 | 517 | ||||
65 | Reinis Rihards Liepiņš | Lettland | Riga | 379 | 515 | ||||
66 | Deniss Andrijashkin | Estteeana | Narva | 370 | 514 | ||||
67 | Anatolii Sapozhnikov | Ukraina | Odessa | 362 | 512 | ||||
68 | Alexey Chernov | Ruošša | Sankt Petersburg | 353 | 510 | ||||
69 | Mykhaylo Shalomayev | Ukraina | Charkiv | 345 | 507 | ||||
70 | Žygimantas Remeika | Litauen | Vilnius | 336 | 504 | ||||
71 | Matīss Jakseboga | Lettland | Riga | 328 | 501 | ||||
72 | Daniil Landa | Estteeana | Tallinn | 320 | 500 | ||||
73 | Tatjana Suchkova | Estteeana | Tallinn | 311 | 498 | ||||
74 | Evgenii Soloviev | Ruošša | Klin | 303 | 494 | ||||
75 | Ville Henttonen | Finland | Helsinki | 294 | 489 | ||||
76 | Darja Hrustaljova | Estteeana | Tallinn | 286 | 485 | ||||
77 | Alen Shekarev | Estteeana | Tallinn | 278 | 480 | ||||
78 | Zdenek Lopaur | Čhekkia | Benatky | 269 | 476 | ||||
79 | Bernard Rjavec | Slovenia | Kranj | 261 | 473 | ||||
80 | Tomas Ruzicka | Čhekkia | Pribram | 252 | 470 | ||||
81 | Vitaliy Ignatenko | Ukraina | Mariupol | 244 | 468 | ||||
82 | Nejc Škrlep | Slovenia | Kranj | 236 | 466 | ||||
83 | Silvestrs Bružēvics | Lettland | Riga | 227 | 464 | ||||
84 | Eddie Nilsson | Sverige | Västerås | 219 | 462 | ||||
85 | Kevin Rafferty | Amerihká Ovttastuvvan Stáhtat | Laguna Hills, CA | 210 | 462 | ||||
86 | Mihail Margolis | Israel | Бенидорм | 202 | 461 | ||||
87 | Jani Herlevi | Finland | Helsinki | 193 | 460 | ||||
88 | Vafa Hamdamov | Estteeana | Tallinn | 185 | 455 | ||||
89 | Igor Zaporojets | Ukraina | Kiev | 177 | 450 | ||||
90 | Mykyta Zagrebin | Ukraina | Rubizhne | 168 | 444 | ||||
91 | Joakim Åström | Sverige | Vännäs | 160 | 438 | ||||
92 | Tomas Kahoun ml. | Čhekkia | Pelhřimov | 151 | 437 | ||||
93 | Hynek Nechutny | Čhekkia | Plzeň | 143 | 433 | ||||
94 | Tiitus Sjoroos | Finland | Etseri | 135 | 428 | ||||
95 | Roman Aganichev | Ruošša | Ivanovo | 126 | 421 | ||||
96 | Gergely Regula | Ungern | Budapest | 118 | 414 | ||||
97 | Ralph Pommerenke | Duiskka | Frankfurt am Main | 109 | 408 | ||||
98 | Rok Skrlep | Slovenia | Kranj | 101 | 400 | ||||
99 | Sven Edler | Duiskka | Unterföhring | 93 | 394 | ||||
100 | Joonatan Sjoroos | Finland | Etseri | 84 | 386 | ||||
101 | Herman Sjoroos | Finland | Etseri | 76 | 375 | ||||
102 | Vladimir Voronov | Litauen | Vilnius | 67 | 358 | ||||
103 | Maksym Stasyuk | Ukraina | Rubizhne | 59 | 329 | ||||
104 | Ulrich Hennemann | Duiskka | Dortmund | 50 | 299 | ||||
105 | Anita Grimova | Čhekkia | Pribram | 42 | 270 | ||||
106 | Teuvo Moisa | Finland | Lojo | 34 | 230 | ||||
107 | Jukkis Hellevuo | Finland | Helsinki | 25 | 204 | ||||
108 | Gintautas Remeika | Litauen | Vilnius | 17 | 187 | ||||
109 | Miroslava Horakova | Čhekkia | 8 | 160 | |||||
110 | Vladimir Andriyashkin | Estteeana | Narva | 1 | 1 | ||||