Turneringstyp | Individuellt |
---|---|
Status | Avslutad |
Уровень турнира | 4 |
Региональный множитель SWR | 0.6 |
Land | Estteeana |
Stad | Tallinn |
Adress | 27 Toompuiestee 4 Paldiski Mantee, 10149 Tallinn |
igorsport11@gmail.com | |
Anmälan startar | 01.07.2021 00:00 |
Anmälan avslutas | 01.08.2021 00:00 |
Turneringen startar | 15.08.2021 |
Время начала | 12:00 |
Turneringen avslutas | 24.08.2021 |
Участников | 64 |
Etapp
Namn | Status | Längd | Дата и время | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Groups | Avslutad | 1 | 15.08.2021 12:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
2 | Final Groups | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
3 | 17-20 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
4 | 21-24 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
5 | 25-28 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
6 | 29-32 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
7 | 33-36 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
8 | 37-40 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
9 | 41-44 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
10 | 45-48 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
11 | 49-52 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
12 | 53-56 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
13 | 57-60 places | Avslutad | 1 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
15 | Play off | Avslutad | 5 | 15.08.2021 00:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Сетки |
TextversionSutplacering
Namn | Land | Stad | Rating | Очки SWR | Очки МР | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Linus Restel | Duiskka | Hagen | 360 | 537 | ||||
2 | Elēna Rācenāja | Lettland | Ventspils | 330 | 507 | ||||
3 | Valentin Dietze | Duiskka | Freiburg | 300 | 498 | ||||
4 | Patriks Strods | Lettland | Inčukalns | 295 | 488 | ||||
5 | Gustaf Hermansson | Sverige | Stockholm | 290 | 484 | ||||
6 | Martin Zenisek | Čhekkia | Plzeň | 285 | 480 | ||||
7 | Regnārs Vazoliņš | Lettland | Valmiera | 280 | 475 | ||||
8 | Pavel Fedorov | Ruošša | Sankt Petersburg | 275 | 471 | ||||
9 | Mykhaylo Shalomayev | Ukraina | Charkiv | 270 | 466 | ||||
10 | Anže Božič | Slovenia | Kranj | 266 | 462 | ||||
11 | Toms Baumanis | Lettland | Inčukalns | 261 | 458 | ||||
12 | Irina Belavina | Ruošša | Sankt Petersburg | 256 | 454 | ||||
13 | Bernard Rjavec | Slovenia | Kranj | 251 | 450 | ||||
14 | Aleksandrs Žernovojs | Lettland | Ventspils | 246 | 446 | ||||
15 | Nikita Tikhomirov | Ruošša | Sankt Petersburg | 241 | 443 | ||||
16 | Roman Aganichev | Ruošša | Ivanovo | 236 | 441 | ||||
17 | Truls Mansson | Sverige | Stockholm | 231 | 437 | ||||
18 | Kristaps Naglis | Lettland | Riga | 226 | 434 | ||||
19 | Joakim Åström | Sverige | Vännäs | 221 | 432 | ||||
20 | Kapitolina Semagina | Ruošša | Kazan | 216 | 429 | ||||
21 | Andrejs Kuzņecovs | Lettland | Jēkabpils | 211 | 427 | ||||
22 | Krista Annija Lagzdiņa | Lettland | Riga | 207 | 424 | ||||
23 | Jiri Vacha | Čhekkia | Cheb | 202 | 422 | ||||
24 | Kristaps Zarinieks | Lettland | Jēkabpils | 197 | 418 | ||||
25 | Lūkass Jurka | Lettland | Valmiera | 192 | 412 | ||||
26 | Evgenii Soloviev | Ruošša | Klin | 187 | 406 | ||||
27 | Elena Stoljarova | Ruošša | Sankt Petersburg | 182 | 399 | ||||
28 | Dāvis Apfelbaums | Lettland | Ventspils | 177 | 394 | ||||
29 | Pavel Simonov | Ruošša | Sankt Petersburg | 172 | 391 | ||||
30 | Anatolii Sapozhnikov | Ukraina | Odessa | 167 | 386 | ||||
31 | Tiitus Sjoroos | Finland | Etseri | 162 | 383 | ||||
32 | Sandis Kalniņš | Lettland | Inčukalns | 157 | 380 | ||||
33 | Egīls Belševics | Lettland | Riga | 152 | 376 | ||||
34 | Railends Kuhaļskis | Lettland | Inčukalns | 148 | 369 | ||||
35 | Andrey Tikhomirov | Ruošša | Sankt Petersburg | 143 | 362 | ||||
36 | Gergely Regula | Ungern | Budapest | 138 | 355 | ||||
37 | Sandis Krasts | Lettland | Valmiera | 133 | 348 | ||||
38 | Gustavs Keisters | Lettland | Riga | 128 | 344 | ||||
39 | Jakob Jonsson | Sverige | Stockholm | 123 | 337 | ||||
40 | Kevin Rafferty | Amerihká Ovttastuvvan Stáhtat | Laguna Hills, CA | 118 | 330 | ||||
41 | Ralph Pommerenke | Duiskka | Frankfurt am Main | 113 | 322 | ||||
42 | Herman Sjoroos | Finland | Etseri | 108 | 313 | ||||
43 | Wilhelm Possl | Sverige | Västerås | 103 | 301 | ||||
44 | Joe Kunst | Amerihká Ovttastuvvan Stáhtat | Grand Rapids | 98 | 282 | ||||
45 | Joonatan Sjoroos | Finland | Etseri | 93 | 266 | ||||
46 | Toms Jakseboga | Lettland | Riga | 89 | 248 | ||||
47 | Sven Edler | Duiskka | Unterföhring | 84 | 234 | ||||
48 | Sergey Semagin | Ruošša | Kazan | 79 | 221 | ||||
49 | Igor Zamiatin | Israel | Holon | 74 | 206 | ||||
50 | Jan-Olof Hansson | Sverige | Ekerö | 69 | 194 | ||||
51 | Hermann Petuch | Duiskka | Lahr | 64 | 182 | ||||
52 | Mykola Verbytskyy | Ukraina | Charkiv | 59 | 176 | ||||
53 | Jukkis Hellevuo | Finland | Helsinki | 54 | 166 | ||||
54 | Rainers Neija | Lettland | Inčukalns | 49 | 155 | ||||
55 | Alekss Skudrītis | Lettland | Riga | 44 | 138 | ||||
56 | Rodrigo Iga | Lettland | Inčukalns | 39 | 117 | ||||
57 | Jegor Suhhanov | Estteeana | Tallinn | 34 | 100 | ||||
58 | Edgars Putniņš | Lettland | Valmiera | 30 | 72 | ||||
59 | Susanna Possl | Sverige | Västerås | 25 | 52 | ||||
60 | Miroslava Horakova | Čhekkia | 20 | 36 | |||||
61 | Volodymyr Kvasnikov | Ukraina | Charkiv | 15 | 23 | ||||
62 | Evgenii Iankauskas | Ruošša | Petroskoj | 10 | 22 | ||||
63 | Vadim Saks | Estteeana | Tallinn | 5 | 19 | ||||
64 | Nataliia Verbytska | Ukraina | Charkiv | 1 | 1 | ||||